Disig

Máme jasnú víziu do budúcnosti

Citlivé údaje unikajú často cez zamestnancov

15. januára 2009

citlive udaje

Zabezpečiť informácie pred stratou či únikom je dnes mimoriadne dôležité. A náročné. Konkurencia vás s ich „pomocou“ dokáže položiť na lopatky. Mnoho firiem sa bráni útokom zvonku, ale ako sa ubrániť pred vynášaním údajov zvnútra? Keď hrozbou môžu byť často firemní zamestnanci.

Riešenie ponúka systém DLP (DLP – Data Loss Prevention), ktorý sa pravdepodobne stane pre firmy podobnou nevyhnutnosťou, ako sú dnes antivírové programy. Rozlišuje interné dokumenty podľa charakteru a dôležitosti a dohliada na ich tok. Dokáže tak upozorniť, že si niekto neoprávnený práve vytlačil citlivý dokument, poslal ho mailom alebo uložil na USB kľúč. Napríklad aj v podobe obrázku namiesto klasického textového formátu.

„Citlivé údaje firiem unikajú často cez zamestnancov. DLP tomu dokáže zabrániť. Na základe rozmanitých kritérií rozlišuje interné dokumenty podľa charakteru a dôležitosti a dohliada na ich tok. Vie tak upozorniť, že si niekto neoprávnený práve vytlačil dokument s citlivým obsahom, poslal ho mailom alebo uložil na USB kľúč,“ opisuje technológiu DLP Igor Urban, obchodný riaditeľ spoločnosti Disig.

Riešenie pritom dokáže varovať aj o úniku obsahu, ktorý by chcela neoprávnená osoba vyňať z pôvodného dokumentu známym „copy–paste“, či uložiť si ho v podobe obrázku namiesto klasického textového formátu. „Je možné, že v prípade DLP stojíme na prahu technológie, ktorá sa onedlho stane pre firmy podobnou nevyhnutnosťou, ako sú dnes povedzme antivírové programy,“ približuje význam novinky Igor Urban. Naša spoločnosť sa po splnení náročných kritérií stala partnerom spoločnosti Websense – ako prvá a jediná slovenská firma na úrovni gold partnerstva (tzv. Websense Gold ChannelConnect Partner) – čo ju oprávňuje na predaj, inštaláciu a podporu jej produktov. K nim patrí napríklad i DLP. Websense je globálnym lídrom v oblasti webovej a e-mailovej bezpečnosti, ako j v oblasti riešení na ochranu pred únikom citlivých údajov.

Prostredníctvom služieb a expertov našej spoločnosti teraz slovenské firmy môžu využívať zariadenia a plnohodnotný servis bezpečnostného lídra, ktorý má po celom svete viac ako 24 miliónov aktívnych inštalácií. Medzi zákazníkov spoločnosti Websense patria zdravotnícke zariadenia, finančné, bankové inštitúcie, vládny a verejný sektor, priemyselné, právne, technologické, veľkoobchodné / maloobchodné spoločnosti, ako aj vzdelávacie inštitúcie.