Disig

Máme jasnú víziu do budúcnosti

Rozšírili sme funkcionalitu aplikácie Biznis zóna pre VÚB banku

12. januára 2022

vub_spolupraca

Ak ste klientom VÚB banky, tak vás možno bude zaujímať jedna zaujímavá novinka, ktorá vzišla z našej spolupráce. Konkrétne ide o rozšírenie funkcionality aplikácie Biznis zóna. Vďaka nej už môžete ako firemný klient elektronicky podpisovať väčšinu svojej dokumentácie, a to aj hromadne, jedným zadaním PIN kódu.

Sme radi, že sme takto VÚB banke dopomohli k minimalizácii osobných návštev klientov na firemných obchodných centrách. Zároveň aj k flexibilnejšiemu riešeniu ich požiadaviek, či šetreniu papiera, keďže dokumenty sú pripravené v elektronickej forme.

K spolupráci sa vyjadril aj Andrej Viceník, vrchný riaditeľ úseku Firemné bankovníctvo vo VÚB banke: „Akceptácia kvalifikovaných elektronických podpisov, ktoré sú vo svete firemného bankovníctva úplnou novinkou, je podľa mňa najvýraznejším posunom v jeho digitalizácii. Boli implementované v úplne novej aplikácii Biznis Zóna, ktorá obsluhuje výlučne firemných klientov. V rámci nej sme už podpísali stovky dokumentov. Vďaka patrí nielen celému tímu VÚB banky, ale aj firme Disig a samozrejme i samotným klientom, ktorých dopyt po komunikácií na diaľku vzrástol hlavne počas pandémie.”

V Disigu sme pripravení aj na ďalšie inovácie. Môže to byť napríklad podpisovanie mobilnými zariadeniami, ak bude v budúcnosti takáto požiadavka zo strany banky alebo jej klientov.